Takmičenje učenika srednjih ugostiteljskih škola – “Roštiljijada 2019”

Haris Džinović više od dva sata pevao Leskovčanima i priznao nešto što se njegovim Sarajlijama nimalo neće dopasti
01/09/2019
ROŠTILJIJADA SREĆKO MITROVIĆ I OVE GODINE ŠAMPION ZA PLJESKAVICU IZ RUKE
01/09/2019

Takmičenje učenika srednjih ugostiteljskih škola – “Roštiljijada 2019”

Na takmičenju učenika srednjih ugostiteljskih škola koje se, u okviru 30. “Roštiljijade”, po dvadeset sedmi put održalo 30. avgusta 2019. godine, učestvovalo je šest srednjih ugostiteljsko – trgovinskih škola (Bujanovac, Vučje, Leskovac, Velika Plana, Vranje i Ćustendil).

Rezultati takmičenja su sledeći:

Kategorija “Pripremanje ćevapa “

I mesto Aranđelović Sara i Lazarević Marko – Trgovinsko – ugostiteljska škola, Leskovac

II mesto Stefan Stojanović i Vukašin Janjić – SŠ „Sveti Sava“ ,Bujanovac

III mesto Lazar Mitrović i Filip Antić – SŠ “Svetozar Krstić – Toza”, Vučje

Kategorija “Pripremanje pljeskavice”

I mesto Rumenić Goran i Paralangaj Demir – EUŠ „Vuk Karadžić“ Velika Plana

II Mesto Aleksandra Todorova i Miljan Stoimenov – Stručna gimnazija za turizam „Nikola Jonkov Vapcarov“ Ćustendil, Bugarska

III mesto Stefan Stojanović i Vukašin Janjić – SŠ „Sveti Sava“ Bujanovac

Kategorija “Inovacija”

I mesto: 1. Aranđelović Sara i Lazarević Marko – Trgovinsko – ugostiteljska škola Leskovac

II mesto: Rumenić Goran i Paralangaj Demir – EUŠ „Vuk Karadžić“ Velika Plana

III mesto: Aleksandra Todorova i Miljan Stoimenov – Stručna gimnazija za turizam „Nikola Jonkov Vapcarov“ Ćustendil, Bugarska

Sveukupni pobednik: ekipa Trgovinsko – ugostiteljske škole iz Leskovca

Nova takmičarska kategorija na takmičenju učenika srednjih ugostiteljskih škola je

PREZENTCIJA TRODNEVNOG TURISTIČKOG ARANŽMANA GASTRONOMSKE PONUDE GRADA

Ove godine takmičenje se održava po prvi put i bilo je revijalnog karaktera.Od naredne godine biće razvrstano po kategorijama.

Škole učesnice na ovom takmičenju su bile: Ekonomsko-trgovinska škola – Vranje i Trgovinsko – ugostiteljska škola Leskovac

Ekonomsko-trgovinska škola – Vranje: Luka Tošić i Andrijana Trajković

Trgovinsko – ugostiteljska škola Leskovac: Miljana Stamenković, Emilija Vučković i Aleksandra Tončić.

Takmičari iz ove kategorije osvojili su zlatne medalje.

Podelite sa prijateljima...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter